• PLT #328 Dlaczego osoby po 40-tce powinny tworzyć treści.

  12 JUN. 2024 · Mój podcast i https://radekbudnicki.substack.com/są dowodem na to, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć dzielić się swoją wiedzą i pasją z innymi. Jeśli masz 40 lat i zastanawiasz się, czy warto zrobić coś nowego i pasjonującego, ten odcinek jest dla Ciebie. Posłuchaj go i dowiedz się: - Jak znaleźć sposób na dodatkowy lub główny dochód z Internetu? - Czy jesteś „Rybką w Akwarium”? - Dlaczego osoby po „40-tce” mają unikalne predyspozycje do tworzenia wartościowych treści. - Jacy znani twórcy zmienili swoje życie i osiągnęli sukces, tworząc treści po 40-tce? - Jakie korzyści płyną z dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi. - Jak w prosty sposób zacząć je tworzyć? - Jak pokonać swoje obiekcje? - Jak pokonać bariery i zacząć tworzyć, nawet jeśli czujesz się z tym niepewnie. - Jak się promować i dotrzeć do szerokiej publiczności? - Czy trzeba tworzyć treści w mediach społecznościowych? - Co sprawi, że bardziej niż inni, zaangażujesz swoich odbiorców. - Wyjaśnię, jak promować swoją pasję i zbudować wokół niej społeczność. Dodatkowe informacje: - https://radekbudnicki.substack.com/https://radekbudnicki.substack.com/„ - https://open.spotify.com/show/1wTC8PatyFcKAcnpaZdWLg?si=b1b0873397b94685 https://open.spotify.com/show/1wTC8PatyFcKAcnpaZdWLg?si=b1b0873397b94685 Zapraszam Cię do dołączenia do https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, gdzie znajdziesz nigdzie niepublikowane odcinki podcastu oraz specjalny Newsletter. Będę bardzo wdzięczny, jeśli do nich dołączysz!
  33m 41s
 • PLT #327 Jak schudnąć 50 kg w 5 miesięcy? – Piotr Konopka

  5 JUN. 2024 · Pragniesz zrzucić wagę i szukasz skutecznych metod? Zmagasz się z brakiem motywacji do ćwiczeń? Chcesz poznać inspirującą historię walki z nadwagą i depresją? Cenisz praktyczne porady i sprawdzone metody w zakresie zdrowego stylu życia? Nagrałem wywiad, który powstał dzięki moim Patronkom i patronom z http://patronite.pl/podcastlepiejteraz Moim gościem jest Piotr Konopka, który obecnie przebywa w greckich Atenach. W rozmowie ze mną dzieli się swoimi doświadczeniami i metodami, które pomogły mu osiągnąć spektakularne wyniki w traceniu wagi. Posłuchaj  jego opowieści nie tylko o odchudzaniu, ale także o determinacji,  pokonywaniu trudności i odkrywaniu siły, która drzemie w każdym z nas. Z naszej rozmowy dowiesz się m .in: - Jak stracił 50 kg w 5 miesięcy? - Jakie triki stosował, aby utrzymać motywację do odchudzania? - Co okazało się kluczem do jego sukcesu? - Dlaczego nie przestał jeść pizzy i słodyczy? - Jak wygląda jego codzienny plan dnia? - Jak radził sobie z depresją dzięki aktywności fizycznej? - Czy książka powstała dzięki AI? Podobają Ci się treści z Podcastu Lepiej Teraz i https://radekbudnicki.substack.com/? Zapraszam Cię do dołączenia do https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, gdzie znajdziesz nigdzie niepublikowane odcinki podcastu oraz specjalny Newsletter. Będę bardzo wdzięczny, jeśli do nich dołączysz!
  36m 51s
 • PLT #326 Od „Mordoru na Domaniewskiej” do tworzenia „na walizkach”- Rafał Ferber

  29 MAY. 2024 · Chcesz dowiedzieć się, jak żyć i pracować zdalnie, podróżując po świecie? Posłuchaj mojej rozmowy z Rafałem Ferberem, wielokrotnym gościem Podcastu Lepiej Teraz, który jest założycielem słynnego fanpage’a „Mordor na Domaniewskiej!„ Z naszej rozmowy dowiesz się m.in: - Dlaczego Rafał jest w Grecji i co tam robi? - Jak długo żyje „na walizkach”? - Z jakich miejsc do tej pory pracował? - Co skłoniło go do pożegnania się z Warszawą? - Jakie są główne źródła jego dochodu? - Jakie treści tworzy i w jakiej tematyce się specjalizuje? - Co stara się przekazać swoim odbiorcom w swoich treściach? - Z jakich platform i kanałów dotarcia korzysta, by docierać do swojej publiczności? - Jakie narzędzia i technologie są dla niego niezbędne w codziennej pracy? - Jak wygląda jego typowy dzień pracy? Dla kogo jest ten odcinek? - Dla osób, które chcą żyć i pracować zdalnie - Dla pasjonatów podróży - Dla twórców treści - Dla wszystkich, którzy szukają inspiracji do zmiany swojego życia Gdzie znaleźć Rafała Ferbera? - Instagram: https://www.instagram.com/rafalferber/ - Facebook: https://www.facebook.com/asaf.ferber.3/ - Strona www: https://rafalferber.com/rafal-ferber/ Podoba Ci się Podcast Lepiej Teraz i https://radekbudnicki.substack.com/? Zapraszam Cię do dołączenia do https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, gdzie znajdziesz nigdzie niepublikowane odcinki podcastu oraz specjalny Newsletter. Będę bardzo wdzięczny, jeśli do nich dołączysz!
  32m 13s
 • PLT #325 Od asystenta Jurka Owsiaka do walki z kopalniami złota, w Amazonii- Gaweł Andrzejewski

  22 MAY. 2024 · Chcesz poznać historię nielegalnego wydobycia złota i „dzikich” miast w środku Amazonii? Moim gościem jest Gaweł Andrzejewski, były wieloletni asystent Jurka Owsiaka, który opowiada o swojej niesamowitej podróży do Peru, gdzie na własne oczy zobaczył skutki nielegalnego wydobycia złota w Amazonii. Gaweł od wielu lat działa jako aktywista na rzecz klimatu i ochrony środowiska.  Poczuł wypalenie i potrzebę zmiany perspektywy, dlatego postanowił wyruszyć do Amazonii, aby dowiedzieć się więcej o walce z nielegalnym wydobyciem złota. Z odcinka dowiesz się: - W jakich okolicznościach poznaliśmy się z Gawłem? - Jak wyglądała jego praca, jako asystenta Jurka Owsiaka? - Dlaczego znalazł się w Amazonii? - Jak udało mu się dotrzeć do strefy zakazanej w Peru i wziąć udział w ekspedycji do dżungli? - Jak sfinansował całą swoją podróż do Ameryki Południowej? - Jak wydobywa się złoto w dżungli amazońskiej? - Jak wygląda życie w nielegalnym mieście zbudowanym w środku dżungli? - Jak wygląda życie ludzi w „nielegalnym” mieście w środku dżungli? - Dlaczego jego pasją jest pomaganie? Więcej informacji o metodach ratowania lasów deszczowych i zamieszkujących je plemion, znajdziesz na stronach: - Greenpeace: https://www.greenpeace.org/poland/ - WWF Polska: https://wwf.panda.org/wwf_offices/poland/ - Amnesty International Polska: https://www.amnesty.org/en/location/europe-and-central-asia/western-central-and-south-eastern-europe/poland/ Pamiętaj, że także Ty może mieć wpływ na ochronę naszej planety. Nawet małe gesty, takie jak: - oszczędzanie wody,  - segregowanie śmieci  - wspieranie organizacji pozarządowych,  mogą zdziałać wiele. Razem możemy chronić Amazonię i dbać o naszą wspólną przyszłość! Jeśli jeszcze nie wspierasz tworzenia Podcastu Lepiej Teraz i https://radekbudnicki.substack.com/https://radekbudnicki.substack.com/ zapraszam Cię do dołączenia do https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wsparcie mojej pracy! Będę bardzo wdzięczny, jeśli do nich dołączysz!
  43m 31s
 • PLT #323 Kilka kroków do Szczęścia. Bardzo osobisty spacer do czasów mojego dzieciństwa.

  15 MAY. 2024 · Mam dla Was coś wyjątkowego. W tym odcinku zabiorę Was w sentymentalną podróż do krainy dzieciństwa.Na zdjęciu po lewej znajduje się przedszkole, do którego chodziłem. Po lewej stoi budka „Gienka”. Opowiem Wam o spontanicznym spacerze na podwórko, na którym spędziłem pierwsze lata swojego życia. Spacer ten przywołał mnóstwo wspomnień, zarówno radosnych, jak i smutnych. - Podzielę się z Wami opowieściami o moich przyjaciołach z dzieciństwa, zabawach, które wspólnie wymyślaliśmy. - O ludziach, którzy mieszkali na moim osiedlu. - Wspomnę również o najbliższych, których zawsze bede nosił w swoim sercu. - Ten odcinek to nie tylko opowieść o moim dzieciństwie, ale również o tym, czego nauczył mnie ten sentymentalny spacer. - Zastanowię się nad szczęściem, miłością i moim dzieciństwem. Zapraszam Was do wysłuchania tego bardzo osobistego odcinka i zanurzenia się w świecie moich wspomnień.Znajdziesz w nim też propozycję dla Patronek i Patronów, która mam nadzieję Was zainteresuje.  Jeśli jeszcze nie wspierasz tworzenia Podcastu Lepiej Teraz i https://radekbudnicki.substack.com/ zapraszam Cię do dołączenia do https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wsparcie mojej pracy! Będę bardzo wdzięczny, jeśli do nich dołączysz!
  21m 6s
 • PLT #322 Jak w Każdym Wieku Zacząć Życie z Pasją? – 11 Warunków Skutecznej Zmiany

  1 MAY. 2024 · - Chcesz żyć inaczej?  - Masz dość pracy, która Cię nie satysfakcjonuje? - Marzysz o tym, aby zarabiać na swojej pasji? To odcinek dla Ciebie, jeśli: - Pracujesz na etacie i czujesz się wypalony/a - Prowadzisz własną firmę, ale nie przynosi Ci ona satysfakcji - Chcesz zmienić zawód, ale nie wiesz od czego zacząć - Masz pasję, ale nie wiesz, jak na niej zarabiać - Szukasz inspiracji i motywacji do działania Dowiesz się z niego: - Jakie warunki musisz spełnić, aby zacząć nowe życie z pasją? - Czy w każdym wieku można zacząć od nowa? - Skąd wziąć pieniądze na zmianę? - Jak pokonać strach i zwątpienie? - Jak stworzyć plan działania i konsekwentnie go realizować? - Jakie warunki musisz spełnić, by zacząć nowe życie? - Jakie warunki musisz spełnić, by dokonać skutecznej zmiany?  Dzielę się również moją historią i doświadczeniami, pokazując, że zmiana jest możliwa.Nawet jeśli masz 30, 40, czy 50 lat, nie jest za późno na zmianę! Posłuchaj tego odcinka i przekonaj się, że możesz żyć życiem, o jakim marzysz! Ten epizod powstał dzięki Patronkom i Patronom z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wsparcie mojej pracy! Będę bardzo wdzięczny, jeśli do nich dołączysz!
  25m 2s
 • PLT #321 Jak łączyć talenty pisząc i mówiąc o technologiach Apple i… kawie? – Krzysztof Kołacz

  17 ABR. 2024 · Krzysztof Kołacz to człowiek o wielu twarzach: podcaster, voice marketer, dziennikarz technologiczny, biegacz i miłośnik kawy. Od lat zajmuje się marką Apple, ucząc jak wykorzystywać technologię, aby nam służyła. Prowadzi https://boczemunie.pl/ i https://boczemunie.substack.com/, a w wolnym czasie biega maratony i podróżuje po świecie. To człowiek pełen pasji i energii, który zaraża swoim optymizmem i chęcią życia. W rozmowie ze mną dzieli się swoimi doświadczeniami z pracy zdalnej, biegania i tworzenia treści. To doskonała okazja, aby poznać jego historię i zainspirować się do zmiany swojego życia. Ten odcinek jest dla każdego, kto: - Chce dowiedzieć się więcej o cyfrowym nomadyzmie i jak żyć bez stałego adresu - Interesuje się technologią i gadżetami Apple - Lubi biegać i marzy o pokonaniu maratonu - Chciałby zacząć pisać bloga lub podcast - Szuka inspiracji do zmiany swojego życia W wywiadzie Krzysztof Kołacz opowie m.in.: - Gdzie pracował w podróży? - Gdzie trafił na studio podcastowe, stojące po środku pól ryżowych? - Dlaczego nie lubi nazywać siebie „cyfrowym nomadą”? - O spotkaniu cyfrowego nomady miliardera? - Dlaczego Marek Kamiński mógł sobie pozwolić na pieszą pielgrzymkę do Santiago de Compostela? - Czy można przeprowadzić się do autobusu szkolnego i zwiedzać nim świat? - Jakie są wady cyfrowego nomadyzmu? - Dlaczego nie każdy może zostać „cyfrowym nomadą”? - O czym jest Newsletter „Bo Czemu Nie”? - Czy woli pisać, nagrywać audio, a może tworzyć wideo? - Jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem? - Dlaczego lubi publikować swoje teksty na Substack? - O czym teraz najbardziej lubi pisać? - Jak wygląda jego rutyna pisarska? - Jak wygląda jego tygodniowy proces twórczy jako podcastera i blogera? - Jak osiągnął 4-godzinny dzień pracy? - Dlaczego inwestuje w sen? - Ile godzin śpi maratończyk? - Dlaczego jest „psychofanem” lotnisk? - Jak ogranicza dostęp do siebie i korzystanie z mediów społecznościowych? - Jakich urządzeń używa do pisania? - Dlaczego lubi pisać w aplikacji IAwriter? - Jak publikuje swoje treści? - Jak automatyzuje swoją pracę dzięki technologii Apple? - Jakiego sprzętu używa do nagrywania podcastów w drodze? - Jak nagrywać podcast tylko iPhonem? - Dlaczego podcasty montuje aplikacją Ferrite? - Co sądzi o korzystaniu z mediów społecznościowych w pracy twórców? - Jakie platformy do pisania uważa za godne uwagi? - Jak zarabia na pisaniu? - Dlaczego jest wdzięczny osobom znajdującym błędy w jego pracy? - Jak rozpoznać treść stworzoną przez AI? Ważne linki: https://boczemunie.pl/ Ten epizod powstał dzięki Patronkom i Patronom z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wsparcie mojej pracy!
  52m 46s
 • PLT #320 Jak blogowanie poprawi jakość Twojego życia i biznesu?

  10 ABR. 2024 · Prowadzenie podcastu pomogło mi poczuć się swobodnie, wystawiając się na publiczną ocenę i przewróciło mój świat do góry nogami. O tym jak podcast zmienił moje życie, piszę szczegółowo w książce pt. „https://ideaman.tv/podcaster-ksiazka/: To samo, co przy tworzeniu podcastów i pisaniu scenariuszy odcinków czuję, gdy piszę skierowany do Was https://radekbudnicki.substack.com/oraz https://dashboard.mailerlite.com/forms/798675/111726486836217025/share, na który żywo reagują czytelnicy, często odpisując na moje maile. Założenie bloga, newslettera, podcastu lub nawet wartościowego konta na Facebooku może być świetnym sposobem na zmianę Twojego życia! Ten epizod powstał dzięki Patronkom i Patronom z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wsparcie mojej pracy! Słuchając go, dowiesz się: - Idealny dzień blogera zarabiającego na pisaniu - Jak blogowanie może pomóc Ci w rozwoju osobistym - Budowanie społeczności i wartościowych relacji - Promocję marki osobistej lub firmy - Zarabianie na blogu - Dlaczego warto prowadzić bloga swojej firmy? - Jak zacząć pisać bloga? To idealny odcinek dla: - Osób, które chcą rozpocząć blogowanie - Blogerów, którzy chcą rozwinąć swój blog - Właścicieli firm, którzy chcą wykorzystać blogowanie do promocji swojej firmy - Każdego, kto chce dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z blogowania Zdradzę w nim: - Szczegóły dotyczące technicznych aspektów prowadzenia bloga - Konkretne strategie zarabiania na blogu Czego możesz się spodziewać: - Inspirującej historii o tym, jak blogowanie może zmienić życie - Praktycznych wskazówek dotyczących rozpoczynania i rozwoju bloga - Motywacji do działania Pytania, na które odpowiem: - Jak  zostać Twórcą treści i stworzyć wymarzone życie? - Czy w 2024 roku nadal warto blogować? - Dlaczego warto prowadzić bloga swojej firmy? - Jak znaleźć temat na bloga? - Jak zacząć pisać bloga? - Jak pisać ciekawe i wartościowe treści? - Jak promować swój blog? - Jak zarabiać na blogu? Ważne linki: - Blog: https://radekbudnicki.substack.com/ - Książka https://ideaman.tv/podcaster-ksiazka/ Zapraszam do słuchania!
  30m 51s
 • PLT #319 Dlaczego warto czytać i tworzyć Newslettery? (na Substack)

  3 ABR. 2024 · Ten epizod powstał dzięki Patronkom i Patronom z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wsparcie mojej pracy! W świecie internetu, gdzie informacje są dostępne na wyciągnięcie ręki, subskrybowanie Newsletterów stało się ukrytym skarbem. Odkrycie dobrego newslettera można porównać jedynie z odkryciem małego skrawka raju w ogromnym oceanie miałkich treści online. W tym odcinku postanowiłem odpowiedzieć na pytania: - Co sprawia, że Newslettery są tak wyjątkowe?  - Dlaczego 10 lat temu porzuciłem pisanie bloga o krav-madze? - Dlaczego nie lubiłem pisać? - Jak pisanie https://radekbudnicki.substack.com/ zmieniło moje życie? - Dlaczego zdecydowałem się pisać na platformie https://substack.com/home? - Czym Substack.com różni się od Medium.com? - Dlaczego Newslettery są lepsze od blogów i mediów społecznościowych? - Jakie są moje ulubione Newslettery? - Jakie są zalety blogów? - Jakie są korzyści z łączenia Newsletterów i blogów? - Dlaczego warto subskrybować Newslettery? - Dlaczego warto stworzyć własny Newsletter? Ważne linki: - https://ideaman.tv/podcaster-ksiazka/ - https://radekbudnicki.substack.com/ - https://http://www.porannik.pl/ - https://medium.com/
  26m 22s
 • PLT #318 Jak stać się współczesnym Człowiekiem Renesansu?

  27 MAR. 2024 · Ten epizod powstał dzięki Patronkom i Patronom z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz, którym bardzo dziękuję za wymierne wsparcie mojej pracy! Poruszam w nim temat stawania się „Człowiekiem Renesansu” i zastanawiamy się, czy w dzisiejszych czasach można nim zostać. Czego dowiesz się z tego odcinka? - Kim był człowiek renesansu? Przyjrzę się bliżej cechom i ideałom, które definiowały tę epokę. - Czy można stać się człowiekiem renesansu w XXI wieku? Przeanalizuję współczesne wyzwania i możliwości. - Poznasz 5 lekcji od Leonarda da Vinci: Odkryję sekrety jego geniuszu i uniwersalności tego niezwykłego człowieka. - Dowiesz się, jak rozwijać w sobie cechy człowieka renesansu? Praktyczne wskazówki i inspiracje do działania. Dla kogo go nagrałem? - Dla każdego, kto pragnie wszechstronnego rozwoju i czerpania radości z różnych dziedzin życia. - Dla osób ciekawych świata i szukających inspiracji do nauki i samodoskonalenia. - Dla tych, którzy chcą odkryć w sobie potencjał i zbudować satysfakcjonujące życie. Przesłuchaj go i stań się Człowiekiem Renesansu XXI wieku! Pragniesz żyć jak Leonardo da Vinci? Wysłuchaj odcinek http://lepiejteraz.pl/317http://lepiejteraz.pl/317. Znajdziesz go w aplikacji Patronite Audio, dostępnej tylko dla patronów z https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz. Nie zwlekaj! Tylko dołącz do nich już dziś !
  34m 26s

Dzięki ciągłej edukacji i stoicyzmowi możemy zmienić nie tylko siebie, ale dając odpowiedni przykład będziemy w stanie zmieniać świat, który potrzebuje liderów kierujących się rozumem. Dlatego dzielę się inspirującymi lekcjami...

mostra más
Dzięki ciągłej edukacji i stoicyzmowi możemy zmienić nie tylko siebie, ale dając odpowiedni przykład będziemy w stanie zmieniać świat, który potrzebuje liderów kierujących się rozumem. Dlatego dzielę się inspirującymi lekcjami i historiami, które pomagają wyjść ze schematów, propagując rozumne podejście do życia i biznesu.

Znajdziesz tu porady oraz inspirujące historie gości, których zapraszam do opowiedzenia o sobie, swoich pomysłach i projektach biznesowych, które dały im wolność. To źródło wiedzy na temat biografii wielkich postaci historii, filozofii praktycznej, psychologii i najnowszych trendów w rozwoju osobistym. To platforma służąca inspiracji i motywacji do rozpoczęcia lepszego życia. Już teraz.
Lepiej Teraz !

Podobają Ci się moje podcasty i pragniesz otrzymać dostęp do specjalnych odcinków PREMIUM?

Zostań Patronem lub Patronką podcastu na https://patronite.pl/PodcastLepiejTeraz.
mostra menos
Contactos
Información

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca