Portada del podcast

Reportaże | Radio Katowice

 • Reportaż: Moja promcia

  19 JUN. 2024 · Promenada Czesława Niemena w Częstochowie powstała pół wieku temu. Wtedy jeszcze nazywano ją Promenadą XXX-lecia PRL.  Większość prac przy jej budowie wykonali sami mieszkańcy. Promenadę oficjalnie oddano do użytku w lipcu 1974 roku. I do tamtego czasu nie zmienia się jedno - to wciąż jedna z najbardziej popularnych w Częstochowie tras spacerowych i rowerowych.  "Moja Promcia" to reportaż Martyny Słabikowskiej w oprawie Jacka Kurkowskiego.
  Escuchado 16m 47s
 • Reportaż: Fiszka na globusie

  18 JUN. 2024 · Istnieje wiele sposobów na dobre spędzenie urlopu. Jedni wybiorą RODOS- rodzinne ogródki działkowe, inni wczasy all-inclusive na które zbierali czasami cały rok. Jest też niemała grupa osób, które podróżują rowerem, pociągiem, stopem etc. Dziś poznamy rodzinę, która wybrała jako środek lokomocji samochód. Było to jeszcze długo przed pandemią, kiedy to ten sposób wypoczynku stał się popularny. W wycinek swoich podróży zabiorą nas Magda, Krzysztof, Dominik i Radek Hanarzowie ... Reportaż "Fiszka na globusie w wersji audio" autorstwa Jadwigi Woźnikowskiej w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego. 
  Escuchado 18m 8s
 • Reportaż: Pod dobrym aniołem

  17 JUN. 2024 · Dzielą się miłością i pasją do podróżowania. Gdy w czasie wyjazdu na wakacje spłonął ich leciwy autokar, internauci zorganizowali zbiórkę na nowy. I znowu mogą jeździć po całym kraju. Aż trudno uwierzyć, że mowa o domu dziecka - Rodzinnym Domu Dziecka "Pod dobrym aniołem". Taki jest też tytuł dzisiejszego reportażu. "Pod dobrym aniołem" - reportaż W.Skowrońskiego w realizacji K.Hyrii.
  Escuchado 17m 7s
 • Reportaż: Hobby horsing

  13 JUN. 2024 · Zapraszamy teraz na opowieść o wyjątkowej aktywności jeździeckiej, która w ostatnim czasie zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Polega ona na ujeżdżaniu atrapy konia, a właściwie głowy konia na drewnianym kiju. Nowa, śmiało można już powiedzieć, dyscyplina sportowa, choć nadal zdarza się, że budzi kontrowersje, przez pasjonatów traktowana jest naprawdę poważnie. Hobby Horsing - to już nawet oficjalna i międzynarodowa nazwa, bowiem, jak się okazuje, na całym świecie organizowane są profesjonalne zawody w tej dziedzinie. Sport zawitał także do Będzina, gdzie zajęcia prowadzi Marta Zawadzka, nauczyciel współorganizujący kształcenie integracyjne i instruktor hipoterapii z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, prywatnie wielka miłośniczka koni... "Hobby horsing" to reportaż Katarzyny Herbuś w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  Escuchado 13m
 • Reportaż: Wyszliśmy z piwnic

  11 JUN. 2024 · Trenuje boks prawie 60 lat, w międzyczasie poczuł powołanie kapłańskie i został księdzem, ale ze swojej pasji nie zrezygnował. Wręcz przeciwnie, założył Klub Bokserski San Paulo Masłońskie, bowiem posługę kapłańską sprawuje w Domu Rekolekcyjnym Paulistów w Masłońskim, 25 km od Częstochowy. Ks. Zbigniew Dudek jest znanym i szanowanym trenerem w Polsce, a jego podopieczni mają na swoim koncie sukcesy na arenie krajowej. Najważniejsze dla ks. jest jednak wychowanie młodych ludzi.
  Escuchado 17m 45s
 • Reportaż: Dorotka na rogu

  10 JUN. 2024 · Ten sklep działał na rogu ulic Plebiscytowej i Ligonia w Katowicach od blisko 50 lat. Jego właściciele znali prawie wszystkich swoich klientów. Niektórym nawet pomagali zanosząc zakupy, czy pompując rower. Nic więc dziwnego, że w dniu zamknięcia sklepu na rogu wspomnianych ulic pojawił się tłum ludzi. Po co? By podziękować. Takich sklepów już nie ma.
  Escuchado 14m 14s
 • Reportaż: Ptasie panaceum

  6 JUN. 2024 · Zapraszamy Państwa na wędrówkę wraz z doktorem Andrzejem Bulandrą - chirurgiem dziecięcym, kierującym Centrum Urazowym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego praca w dziecięcym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym dostarcza potężnej dawki adrenaliny i może wywołać skrajne emocje u osób postronnych. Jednak zespół katowickiego SOR-u pracuje profesjonalnie, metodycznie - nawet, gdy podejmuje się ratowania dzieci ciężko poparzonych, pobitych, czy z wieloma urazami po wypadkach. Można sobie tylko wyobrazić, jak czuje się nawet zawodowiec po maratonach pełnych dziecięcego bólu i cierpienia. I wtedy nadchodzi czas wolny... o którym w reportażu Jadwigi Woźnikowskiej w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  Escuchado 16m 43s
 • Reportaż: Sztuka ze złomowca

  16 MAY. 2024 · Ciężkie, metalowe elementy, które inni wyrzucają jego inspirują do tworzenia wyjątkowych dzieł. Adam Gut z Piekar Śląskich materiałów do swoich prac szuka na złomowisku. Jego twórczość dzięki temu jest niepowtarzalna i zachwyca innych. W realizowaniu pasji wspiera go żona Klaudia.  Reportaż Doroty Stabik "Sztuka ze złomowca" w realizacji dźwiękowej Jacka Kurkowskiego.
  Escuchado 17m 43s
 • Reportaż: Wiatr nad Sanem

  14 MAY. 2024 · Zapraszamy do wysłuchania historii o wyjątkowej, zupełnie innej niż wszystkie, relacji kobiety i mężczyzny. Z okazji dnia kobiet ogłosiliśmy konkurs polegający na stworzeniu tekstu piosenki o kobiecie, który wyrażałby uznanie, wdzięczność czy podziw. Pan Piotr z Rybnika napisał tekst, który tak poruszył serce wokalisty Piotra Kupichy z zespołu Feel, że ten postanowił napisać muzykę i utwór wykonać. Piosenka jest adresowana do pani Moniki z Bytomia, która sama pisze wiersze. Reportaż Agnieszki Loch zatytułowany "Wiatr nad Sanem" w realizacji Jacka Kurkowskiego.
  Escuchado 18m 12s
 • Reportaż: Spodek

  9 MAY. 2024 · Hala Widowiskowo-Sportowa "Spodek" to perła architektury modernistycznej w Polsce oraz wyjątkowy symbol miasta, który od 53 lat przyciąga fanów muzyki, sportu i rozrywki. Mimo upływu czasu hala ma bardzo duży potencjał, aby być nie tylko ikoną Katowic, ale jednym z generatorów aktywności społecznej i gospodarczej miasta. To jeden z pierwszych w skali światowej obiektów z dachem zrealizowanym w koncepcji tensegrity. Ważąca 300 ton stalowa konstrukcja kopuły połączona jest z zewnętrznym stalowym pierścieniem za pomocą 120 lin nośnych w formie prętowo-cięgnowych kratownic, na których osadzone jest pokrycie dachowe. Na opowieść o Spodku zapraszają: Ewelina Kosałka-Passia i Dariusz Schmidt.
  Escuchado 7m 49s

Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na cykl reportaży. Intymne opowieści z czasów kwarantanny. Opowiadamy o państwa uczuciach, obawach, małych radościach, chęci niesienia pomocy...

mostra más
Reporterzy Polskiego Radia Katowice, którzy codziennie są najbliżej mieszkańców naszego regionu, zapraszają na cykl reportaży. Intymne opowieści z czasów kwarantanny. Opowiadamy o państwa uczuciach, obawach, małych radościach, chęci niesienia pomocy i szukamy odpowiedzi kiedy to wszystko się skończy. Wszyscy jesteśmy od siebie oddzieleni a tak bardzo potrzebujemy bliskości. Reportażyści szukają sposobów opowiadania o świecie w czasach gdy intymna rozmowa w cztery oczy jest praktycznie niemożliwa. Kontakt utrzymywać możemy tylko przez telefon albo media społecznościowe.
mostra menos
Información
Autor Radio Katowice S.A.
Categorías Documental
Página web -
Email -

Parece que no tienes ningún episodio activo

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Actual

Portada del podcast

Parece que no tienes ningún episodio en cola

Echa un ojo al catálogo de Spreaker para descubrir nuevos contenidos.

Siguiente

Portada del episodio Portada del episodio

Cuánto silencio hay aquí...

¡Es hora de descubrir nuevos episodios!

Descubre
Tu librería
Busca